مقالات


بررسی مایکروسافت ایکس باکس وان X

بررسی مایکروسافت ایکس باکس وان X

خوب ها : ایکس باکس وان X ، قویترین کنسولی است که از 4K ، HDR و بهبودهای گرافیکی و فریم ریت ها برای برخی از بازی ها بهره میبرد.میتواند تمامی بازیهای ایکس باکس وان ،و برخی از بازی های ایکس باکس 360 باکس را اجرا کند، همینطور با حافظه ی 1 ترابایتی به بازار عرضه میشود.

بدها : با قیمت 500 دلار، گرانترین کنسول بازی حال حاضر است.لیست بازی هایی که مختص کنسول باشد شامل عناوین زیادی در مقابل پلی استیشن پرو نمیشود، هر بازی نمیتواند پیشرفت های 4K یا HDR داشته باشد.

نظر نهایی: ایکس باکس وان X قوی ترین کنسول بازی کنونی است، اما قیمت بالایی دارد و این میتواند یک مشکل به حساب بیاید.

 

برای مدت طولانی ، ماشین مرموز مایکروسافت با کُد پروژه ی اسکورپیو قول داد که قوی ترین کنسول بازی باشد، بتواند بازی های 4K را اجرا کند و  HDR10 را ساپورت کند.

مایکروسافت اعلام کرده که بازی های چندپلتفرمی به بهترین شکل در ایکس باکس وان ایکس اجرا میشوند و بازی های ایکس باکس وان نیز به نحو بهتری اجرا خواهند شد.تلویزیون 4K ندارید؟ مشکلی نیست! مایکروسافت میگوید که Xbox One X از سوپرسمپلینگ برای کاهش 4K بهp 1080  استفاده میکند، بنابراین آن هایی که هنوز تلویزیون های 4K ندارند، میتوانند از مزیت های جلوه های گرافیکی بهبود یافته بهره مند شوند.

حالا ایکس باکس وان ایکس را در خانه داریم و قصد داریم با سخت افزارش تست هایی را انجام بدهیم.ما مدارکی را مشاهده کرده ایم که لقب "قوی ترین" کنسول مایکروسافت  را نشان بدهد، اما اما مطمئن نیستیم که آیا این کنسول ارزش این هزینه را دارد یا خیر.

کنسول جدید تا چه حد از ایکس باکس وان و وان اس بهتر است؟

روی کاغذ، ایکس باکس One X از ایکس باکس One توسط قدرت پردازشی ارائه شده بالاتر است. ایکس باکس One S ، کمی بهتر از One است زیرا میتواند HDR و خروجی 4K داشته باشد، اما فقط در همین حد.برای همه ی اهداف، هر دو نسخه ی ایکس باکس وان پشت سر ایکس باکس وان X قرار میگیرند.

من کنسول های ایکس باکس وان X و ایکس باکس وان S  را با بازی Gears Of War 4 و در دو تلویزیون 4K مقایسه کردم.تفاوت در روشنایی و جزئیات بسیار محسوس است.در برخی جاها تفاوت بافت ها در شب و روز مشخص میشد.

 

جزئیات موجود در ایکس باکس وان X  بسیار بهبود یافته است.

برای من بیشترین تفاوت ، بهبودهای موجود در نور HDR بود که در این بازی واقعاً خودنمایی میکرد.اگرچه وقتی من قابلیت HDR را در ایکس باکس وان اس فعال کردم، تفاوت دراماتیک بین کنسول ها، کمتر نمود پیدا میکرد.Gears Of War 4  یک گزینه ی پیشرفت گرافیکی دارد که به شما اجازه میدهد به عملکرد و جلوه های بصری بهتر دستیابی داشته باشید.

زمانی که من گزینه ی عملکرد را انتخاب کردم، تفاوتی در گرافیکشان حاصل شد.اما زمانی که فعالیت ها و حرکات آغاز شد، ایکس باکس وان ایکس با نرخ بسیار روان 60 فریم بر ثانیه بر خلاف ایکس باکس وان اس با نرخ 30 فریم بازی را اجرا میکرد.

 

HDR  تأثیرگذاری بالایی دارد.

بهبودیافتگی برای Xbox One X

واضح است که ایکس باکس وان ایکس میتواند بازی های ایکس باکس وان را اجرا کند، اما برخی از عناوین بازی ها برای کنسول جدید بهبود یافته هستند.بیشتر عناوین این قابلیت را دارند، اما نباید این انتظار را داشته باشید که همه ی بازی ها از بهبودیافتگی حمایت کنند.بیشار بازی هایی که برای فصل تعطیلات قرار است عرضه بشوند نیز این بروزرسانی را خواهند داشت.

مانند موقعیتی که برای PS4 Pro بوجود آمد، بیشتر بازی ها قرار است برای ایکس باکس وان ایکس بهبود یافته شوند. این تغییرات شامل فریم ریت بهتر و پایدارتر ، ساپورت HDR10  و خروجی 4K خواهند بود.قانونی وجود ندارد که نشان بدهد چه بازی از کدام قابلیت پشتیبانی میکند، اما میتوانید بهبودیافتگی مخصوصی که میخواهید را از منوی بازی انتخاب کنید.

 

فهرست بازی های مایکروسافت که پیشرفت های جدید برای کنسول جدید را خواهد داشت.

 

چه میشود اگر تلویزیون 4K نداشته باشید؟ من بازی Gears Of War و Quantom Break  را روی تلویزیونp  1080 امتحان کردم.تفاوت در گیم پلی بازی قابل توجه نبود.آیا ارزش دارد که کنسول خودمان را با این کنسول جدید تعویض کنیم؟ احتمالاً نه!

این کنسول در مقابل کنسول PS4 Pro چگونه قد علم میکند؟

بحثی وجود ندارد، ایکس باکس وان ایکس قوی تر از پلی استیشن 4 پرو است و مدرک آن نیز مشخصات ارائه شده است.اما در اینجا و در حال حاضر برنده ی واضحی وجود ندارد.

 

من بازی Assassins Creed Origins را روی ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن 4 پرو اجرا کردم و همکارانم را دعوت کردم تا نظراتشان را در این مورد بدانم.پس از حدود 15 دقیقه بررسی دقیق، هیچکس موفق نشد مشخص کند که کدامیک کیفیت بالاتری ارائه میدهد.البته، این یک بازی است، اما جدید است و مایکروسافت آن را بهبود بخشیده است و تنها عنوانی است که پس از بروزرسانی توانستم برای هردو پلتفرم به آنها دسترسی داشته باشم.

تنها چند چیز وجود دارد که ایکس باکس وان ایکس قادر به انجام آن است که پلی استیشن 4 پرو قادر به انجامشان نیست: پخش Ultra HD Bluray  و تکنولوژی صدای Dolby Atmos . در کنار این دو، عملکرد و ویژگی های هر دو کنسول سونی و مایکروسافت هر دو بسیار خوب هستند.

کدام کنسول  ایکس باکس را باید خریداری کنم؟

توصیه ی خریدی که برای ایکس باکس وان ایکس دارم درست شبیه به پلی استیشن 4 پرو است. اگر شما ایکس باکس وان یا وان اس دارید واقعاً نیاز نیست که آن را تعویض کنید. تغییرات و پیشرفت ها واقعاً قابل توجه اند، اما قابل درک نیست که این هزینه را صرفاً برای یک آپگرید بپردازید.

حتی اگر میخواهید که اولین Xbox تان را خریداری کنید، من نمیتوانم پیشنهاد کنم که ایکس باکس وان ایکس را خریداری کنید، مگر اینکه یک تلویزیون 4K داشته باشید و آخرین مدل تجهیزات بازی خوری را نیز در اختیار داشته باشید.حداقل آن این است که بهتر است منتظر بمانیم تا این کنسول با یک بازی به عنوان باندل عرضه شود.

 

آیا حتماً باید ایکس باکس بخرم؟

بسیاری از آنچه ایکس باکس وان ایکس ارائه میدهد، به طور مشابه در پلی استیشن 4 پرو نیز وجود دارد. در حال حاضر دشوار است که بگوییم کدام کنسول برتری کامل در مقابل کنسول دیگر دارد.شرایط ایجاب میکند که خریداری کنسول ایکس باکس وان ایکس نسبت به رقیبش پیشنهاد نشود، نه فقط به این دلیل که 100 دلار گرانتر است،بلکه به این دلیل که میتوانید روی کنسول سونی عناوین انحصاری بیشتری بازی کنید.

مایکروسافت اعلام کرده که پلتفرم ایکس باکس وان ایکس چیزی فراتر از مقصدی برای بازی هایی مثل Forza و Halo خواهد بود،اما اصل مطلب آن یعنی "بهترین تجربه ی چندپلتفرمی " قابل درک است. عناوین انحصاری بیشتری مثل Crackdown 3 و Sea Of Thieves  در راه است، اما تلاش مایکروسافت برای شناساندن این کنسول به عنوان پناهگاهی برای تجربه ی بازی منحصربفرد ، بیهوده خواهد بود.

 

 

 

نظرات

comment pic

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید...


با ما درارتباط باشید

آدرس:

اصفهان-بلوار آیینه خانه-نرسیده به خیابان جهانگیر قشقایی

شماره تماس

۰۳۱۹۵۰۲۵۵۱۰-۰۳۱۳۶۶۸۸۵۷۵

پست الکترونیکی:

info@dpsoft.ir